26. 9. 30. 9. 2022

Měsíc září máme zdárně za sebou a hodně už jme toho zažili. Seznámili jsme se s ostatními dětmi, naučili jsme se poznávat svoji značku, místo kde sedíme, víme jak to chodí se stolováním, učíme se správnému chování. Malujeme, stříháme, lepíme, cvičíme a hrajeme si. Poslední zářijový týden si Kuřátka i Štěňátka povídala o naší vesnici. Malovali jsme domečky prstovými barvami i tuší. Všichni společně jsme poznávali krásy okolní přírody, chodili na procházky do lesa i ve vesnici. Učili jsme se, kde se nachází hřiště, obchod, pošta.. Dozvěděli jsme se také, že naší vesnicí protéká potok, který se jmenuje Kačák. Pozorovali jsme jaká zelenina se pěstuje a sklízí na zahrádkách a na poli, protože o ní si tento týden povídala Koťátka. Ty si ve třídě zahrála pohádku „O veliké řepě“, vyrobila si kukuřici, cvičila s bramborami a naučila se básničku „První pohádka“.

19. 9. – 23. 9. 2022

U Kuřátek celý tento týden neukápla ani slzička. 🙂 Společně si hrála s lesem, pracovala s prstovými barvami, naučila se říkanku ,,O Ježkovi“, kterého jsme dokonce potkali při pobytu na školní zahradě. Společně s Koťátky a Štěňátky také chodila na delší vycházky na hřiště nebo do lesa. Starší děti jim vždy ochotně pomáhají. U KOŤÁTEK si děti povídaly o vlaštovkách. Dozvěděly se, že se od nás stěhují do teplých krajin, naučily se o nich písničku a básničku. Také si poslechly pohádku ,,O poslední vlaštovce“. Při pracovní činnosti si vlaštovky tiskaly z brambor. Nejstarší děti se už trošičku ,,učily“ – poznávaly podle hlavních znaků roční období. Povídaly si o počasí na podzim, osvojily si písničku „Prší, prší“, ke které vytleskávaly rytmus. Při výtvarné činnosti rozfoukávaly inkoust a dokreslovaly déšť.

12. 9. – 16. 9. 2022

V týdnu od 12. 9. – 16. 9. jsme si ve školce zahráli na houbaře. Podle obrázků jsme se dozvěděli, jak se některé houby jmenují, kde rostou, které můžeme sbírat a které jsou jedovaté. Protože nám v týdnu pršelo, vyráběli jsme houby z papíru a trénovali tak správnou techniku stříhání a lepení. Společně jsme si všichni postavili z dřevěné stavebnice les , do kterého starší děti houby vymodelovaly. Zazpívali jsme si k tomu písničku „Bedla“ a básničku „Náš táta šel na houby“. Když konečně přestalo pršet vyrazili jsme do lesa, kde jsme nasbírali košík hub. Jako správní houbaři jsme je očistili a odnesli do školky.

5. 9. – 9. 9. 2022

Máme za sebou první dny v novém školním roce. Už jsme se stihli naučit pravidla, která musíme ve školce dodržovat. Hodně si povídáme o tom, jak je důležité, abychom byli všichni kamarádi. Jak už je v naší školce zvykem, předškoláci pomáhají malým dětem, které si tak snadněji zvykají. Samozřejmě i tak nějaká slzička ukápne, ale to už asi k září patří.